Junior Manx GP - 6. místo pro Kamila Holána
Dnes přišel na Manx GP na řadu závod třídy Junior, kterého se účastnil i náš Kamil Holán. Závod byl na poměry Manx GP nezvykle dramatický. Kamil jel rozvážně a stabilně a to přineslo své ovoce.
Classic TT – závody
Classic TT je pro letošek minulostí. Závody jsou odjeté a ostrov Man teď čekají ty, které se jedou v rámci Manx GP. A kdo že nejvíce zabodoval na klasických strojích z dob minulých?
Manx GP + Classic TT – závěr tréninkového týdne
Jak asi víte, Manx GP se dělí na tréninkový a závodní týden. Ten první právě končí a tak je čas se podívat na to, jak se komu dařilo, zejména pak našemu zástupci – Kamilu Holánovi. Současně s Manx GP se jede i Classic TT, kde můžeme najít stejně slavná jména, jako na té „novodobé“ TT. Na pětistovce řádí třeba John McGuinness, na dvoutaktní pětistovce „nejrychlejší road racer“ Bruce Anstey a na dvanáctistovce Suzuki zase severoirský dravec Michael Dunlop.
Johan Fredriks o Hořicích
Hodně se mluvilo o tom, jak si zahraniční jezdci zvyknou na hořický okruh. Protože to asi nikdo jiný neudělá, tak jsem jednoho z nich vyzpovídal. Johan je v současné době druhý v pořadí IRRC superbike. Přijel k nám z Holandska a tohoto sympaťáka jste mohli potkat v depu na zadní cestě ke kapličce. Hořice byly pro něj velkou zkušeností a do IRRC prý patří.
Kamil Holán: První ochutnávka Mountain Course
Včera jsem se konečně dočkal a mohl se pustit do prvního měřeného tréninku na Manx GP. Motorky jsme měli obě připravený podle našeho nejlepšího vědomí a svědomí. Sobotní zrušení tréninků nás mrzelo, ale my jsme využili alespoň nedělního testování na motdromu v Jurby. I když motodrom je pro tenhle okruh dost nadnešený slovo. Trať je tu hrbolatá stejně jako na normálních cestách a sem tam najdete náznak obrubníků. Jinak si každý jezdí, jak chce.
Sobota na Ulster GP
V sobotu v Severním Irsku proběhl poslední závodní den Ulster Grand Prix, výborné závody však předčasně ukončilo špatné počasí. Auto článku: Jan Podlipný
Petr "Pedro" Homola a tým kamerydoakce.cz po IRRC v Hořicích
Do Hořic zavítal seriál IRRC poprvé a i přes ne příliš dobré zvěsti, že dorazí málo jezdců jsme se v pátek sešli na okruhu v docela hojném poštu a špičky jednotlivých tříd nechyběli. Pedro dostal stejně jako několik dalších jezdců tzv. divokou kartu, která mu umožňovala startovat do závodů šestistovek. Největším rozdílem pro tyto nestálé jezdce seriálu IRRC byl druhý nedělní závod, na který u nás nejsou závodnici zvyklí, ale podle ohlasů to nikomu nevadilo, naopak.
Kamil z Manx 2014: horor v kombinaci s pohádkou
Ještě jsem si ani nepřestal lízat všechny bolístky z Hořic, už se přiblížil den D, kdy jsem měl odjet na dlouhou cestu na Manx Grand Prix. Krom toho, že jsem musel (mezi Hořicema a odjezdem) během tří dnů předvést své rodince, jak vzorný jsem tatínek a v práci nenahraditelný pracovník, musel jsem ještě řešit několik nepodstatných maličkostí. Jedna z nich byla, jak se tam dostanu. Druhá, na čem závody pojedu. Michal z Racetracku si pro mě připravil překvapení na poslední chvíli, když se mu nejdřív, bohužel, pár dní před odjezdem porouchalo auto…
Ulster GP začala
Ve středu začal v severoirské provincii Ulster další ročník nejrychlejšího roadracingového závodu na světě, Ulster GP. Středeční program patřil tréninkům a kvalifikacím všech kategorií, ve čtvrtek proběhly druhé kvalifikační tréninky a závody Dundrod 150. Autor článku: Jan Podlipný
Marek Červený po IRRC v Hořicích
Marek Červený dokázal to, co potřeboval. Získal v Hořicích maximální možný počet padesáti bodů. V šampionátu IRRC je momentálně druhý. Na vedoucího Joey den Bestena ztrácí pouze bod. Navíc poslední závod se pojede ve Frohburgu, kde to Mára dobře zná. Další konkurent Timothy Baken, už je poměrně daleko. Rozhovor o Hořicích, o nováčcích na této těžké trati, o technice na další sezónu a o nadějně rozjeté sezóně.
« Předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29 Další »