Johan Fredriks o Hořicích
Hodně se mluvilo o tom, jak si zahraniční jezdci zvyknou na hořický okruh. Protože to asi nikdo jiný neudělá, tak jsem jednoho z nich vyzpovídal. Johan je v současné době druhý v pořadí IRRC superbike. Přijel k nám z Holandska a tohoto sympaťáka jste mohli potkat v depu na zadní cestě ke kapličce. Hořice byly pro něj velkou zkušeností a do IRRC prý patří.
Kamil Holán: První ochutnávka Mountain Course
Včera jsem se konečně dočkal a mohl se pustit do prvního měřeného tréninku na Manx GP. Motorky jsme měli obě připravený podle našeho nejlepšího vědomí a svědomí. Sobotní zrušení tréninků nás mrzelo, ale my jsme využili alespoň nedělního testování na motdromu v Jurby. I když motodrom je pro tenhle okruh dost nadnešený slovo. Trať je tu hrbolatá stejně jako na normálních cestách a sem tam najdete náznak obrubníků. Jinak si každý jezdí, jak chce.
Sobota na Ulster GP
V sobotu v Severním Irsku proběhl poslední závodní den Ulster Grand Prix, výborné závody však předčasně ukončilo špatné počasí. Auto článku: Jan Podlipný
Petr "Pedro" Homola a tým kamerydoakce.cz po IRRC v Hořicích
Do Hořic zavítal seriál IRRC poprvé a i přes ne příliš dobré zvěsti, že dorazí málo jezdců jsme se v pátek sešli na okruhu v docela hojném poštu a špičky jednotlivých tříd nechyběli. Pedro dostal stejně jako několik dalších jezdců tzv. divokou kartu, která mu umožňovala startovat do závodů šestistovek. Největším rozdílem pro tyto nestálé jezdce seriálu IRRC byl druhý nedělní závod, na který u nás nejsou závodnici zvyklí, ale podle ohlasů to nikomu nevadilo, naopak.
Kamil z Manx 2014: horor v kombinaci s pohádkou
Ještě jsem si ani nepřestal lízat všechny bolístky z Hořic, už se přiblížil den D, kdy jsem měl odjet na dlouhou cestu na Manx Grand Prix. Krom toho, že jsem musel (mezi Hořicema a odjezdem) během tří dnů předvést své rodince, jak vzorný jsem tatínek a v práci nenahraditelný pracovník, musel jsem ještě řešit několik nepodstatných maličkostí. Jedna z nich byla, jak se tam dostanu. Druhá, na čem závody pojedu. Michal z Racetracku si pro mě připravil překvapení na poslední chvíli, když se mu nejdřív, bohužel, pár dní před odjezdem porouchalo auto…
Ulster GP začala
Ve středu začal v severoirské provincii Ulster další ročník nejrychlejšího roadracingového závodu na světě, Ulster GP. Středeční program patřil tréninkům a kvalifikacím všech kategorií, ve čtvrtek proběhly druhé kvalifikační tréninky a závody Dundrod 150. Autor článku: Jan Podlipný
Marek Červený po IRRC v Hořicích
Marek Červený dokázal to, co potřeboval. Získal v Hořicích maximální možný počet padesáti bodů. V šampionátu IRRC je momentálně druhý. Na vedoucího Joey den Bestena ztrácí pouze bod. Navíc poslední závod se pojede ve Frohburgu, kde to Mára dobře zná. Další konkurent Timothy Baken, už je poměrně daleko. Rozhovor o Hořicích, o nováčcích na této těžké trati, o technice na další sezónu a o nadějně rozjeté sezóně.
IRRC + TT Hořice 2014
Hořice mají za sebou první ročník IRRC a dvacátýtřetí ročník TT. Závody to byly velmi vydařené a každý kdo chyběl, může právem litovat. Závody IRRC se dle očekávání vyvedly českým jezdcům, kteří trať dobře znají. V celkovém pořadí si hodně polepšil Marek Červený a hlavně Aleš Nechvátal, který byl bezesporu největším překvapením tohoto víkendu. Hořická trať ale zažila i pár hodně rychlých nováčků.
Pavel Tomeček o IRRC v Hořicích
Pavel Tomeček v Hořicích sice přišel o prvenství mezi českými závodníky v IRRC, získal ale cenné body a udržuje se stále v první polovině výsledkové tabulky. V Hořicích si zajel osobní rekord a z rozhovoru s ním se zdá, že odjíždí z Hořic spokojený. Jaký že byl tento závodní víkend z pohledu jezdce týmu Orange racing? Čtěte v rozhovoru.
Aleš Nechvátal po IRRC v Hořicích - "Prostě další splněný sen"
Aleš Nechvátal dokázal tento víkend něco, co se několik let nepovedlo nikomu jinému, než Didieru Gramsovi a Branko Srdanovi. Vyhrál totiž oba závody v Hořicích a získal 50 bodů z jediného podniku seriálu IRRC. Aleš nebyl hlavním favoritem, technika mu nepřála, ale přesto to dokázal. Poskočil v průběžném pořadí seriálu na 4. místo a má zaděláno na pořádný road racingový úspěch.
« Předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29 Další »