Články  |  Shop  |  Foto  |  Kalendář
ADAC classic 2015 - Sachsenring
O víkendu 19. -21. června se na německém okruhu Sachsenring konal svátek všech milovníků motocyklové závodní historie. Akce s názvem ADAC classic 2015 přilákala na tribuny a do depa tisíce návštěvníků a zvědavců. Jak by také ne, když k vidění a hlavně slyšení byly desítky závodních motocyklů, které psaly historii světových závodních dějin.

IRRC Oostende 2015 – bitva v ulicích přístavu
O uplynulém víkendu proběhl třetí závod IRRC v Belgickém Oostende. Závody se tam jeli naposledy a přinesli spoustu zajímavých momentů jak z hlediska celého šampionátu tak co se týče našich jezdců. Závody v přístavu Oostende patří určitě k tomu nejzajímavějšímu, co jsem kdy zažil a tak (byť s odstupem) se pokusím vám přiblížit průběh tohoto podniku.

Frohburg pojede Michael Dunlop, Michael Rutter a další
Pořadatel závodů ve Frohburgu, které tradičně uzavírají program sezóny na našem kontinentu oznámil, že má přislíbenou opětovnou účast týmu PENZ13. Za tento tým pojedou na strojích BMW jezdci světového formátu.

IRRC Oostende – tento víkend naposledy v přístavu
O tomto víkendu se pojede třetí závod IRRC v rámci podniku v přímořském městě Oostende v Belgii. Závody se tam jezdí na hodně specifickém okruhu, který je dlouhý jen 2425m a je celý v přístavišti. Takové okruhy jsou v Evropě už jen dva a bohužel i tento letos zmizí. 40. ročník této populární akce bude tedy posledním.

Průběžné pořadí IRRC po třetině sezóny
Tento víkend se přesouvá seriál IRRC z Holandska do Belgie. Začátek sezóny má v obou třídách docela zajímavý vývoj a tak je na čase podívat se, komu se dařilo a kdo na své první letošní úspěchy teprve čeká. Je docela zajímavé, že vedoucí jezdci obou tříd mají stejné startovní číslo - 45.

Transparentní účet AMK Hořice
Je to už nějaký pátek, co AMK Hořice zřídilo transparentní účet pro dobrou věc. Přijde nám vhodné, aby informace o tomto byla i na našem webu. Přečtěte si prosím podrobnosti a pomožte dobré věci.

Kopčany – triumf jezdců z IRRC
Na Slovensku v Kopčanech se tento víkend odjely další roadracingové závody. Závody se potýkaly s velmi teplým počasím, ale třeba i menší obsazeností. Úspěchy v nejsilnějších třídách zaznamenali zejména jezdci z šampionátu IRRC.

Senior TT – McGuinness po třiadvacáté
Senior TT byl opravdu skvělý závod. Nejprve smolně přerušený pro nehodu Jamie Hamiltona. Už to vypadalo, že zkrácený závod na 4 kola nebude mít grády, ale měl. John McGuinness ukázal, že se umí vybičovat k velkému výkonu, když to je nejvíce potřeba. I Kamil Holán měl vydařený závěr TT. Bylo tak sice lehké zaváhání, ale vyšlo to.

Lightweight TT - Lintin poprvé vítězem
Prvním dnešním závod byl závod twinů, neboli kategorie lightweight. Závod to byl poměrně dramatický a nakonec přinesl zajímavé spojení generací, své první vítězství získal mladý Ivan Lintin a na "bednu" se podíval i Michael Rutter, který na ní poprvé stál již v roce 1996. Michal Dokoupil závod výborně rozjel, ale v posledním kole měl bohužel technické problémy.

Senior TT už dnes
Dnes je poslední den v programu letošní TT. A je to den pěkně nabitý. První příjdou na řadu twiny, kde se naposledy představí Michal Dokoupil. Následovat bude hlavní závod celé TT – slavná Senior TT. Po desítkách let tam bude startovat opět závodník od nás – Kamil Holán na BMW.