McGuinness dostal zpět vzácné hodinky
Vykrádačky aut se nevyhnuli ani jednomu z nejúspěšnějších závodníků v historii Isle of Man TT. John McGuinness nedávno přišel o velmi vzácné hodinky, které nechal v úložném prostoru v kabině dodávky. Měl ale velké štěstí a vzácný suvenýr je zase zpět. Zdroj: www.bbc.com
Dymokury už příští víkend
Vloni se partě lidí kolem pana Civína povedlo obnovit tradici Dymokurského okruhu. Bohužel závody neměly úplně vhodný termín a hlavně silnice byla v hodně špatné kondici. Letos to mělo být lepší, ale na konci května závody zhatilo velké vedro a následná kvalita povrchu. Podařilo se ale něco neskutečného. Dymokurský okruh má v problematické části nový povrch a tak se závody pojedou alespoň v náhradním termínu. Na to, co nás příští víkend čeká, se podíváme právě teď.
Pojede se IRRC ve Finsku?
Jeden z vedoucích můžu IRRC Torsten Schmidt navštívil Finskou Imatru, aby si prohlédl tamní snahy obnovit městské závody v tomto východofinském městečku, které leží nedaleko ruských hranic. Šampionát IRRC by se tak po rozšíření do ČR mohl podívat i na sever. Rozvoj a prestiž tohoto šampionátu může, zdá se, dále růst.
Junior Manx GP - 6. místo pro Kamila Holána
Dnes přišel na Manx GP na řadu závod třídy Junior, kterého se účastnil i náš Kamil Holán. Závod byl na poměry Manx GP nezvykle dramatický. Kamil jel rozvážně a stabilně a to přineslo své ovoce.
Classic TT – závody
Classic TT je pro letošek minulostí. Závody jsou odjeté a ostrov Man teď čekají ty, které se jedou v rámci Manx GP. A kdo že nejvíce zabodoval na klasických strojích z dob minulých?
Manx GP + Classic TT – závěr tréninkového týdne
Jak asi víte, Manx GP se dělí na tréninkový a závodní týden. Ten první právě končí a tak je čas se podívat na to, jak se komu dařilo, zejména pak našemu zástupci – Kamilu Holánovi. Současně s Manx GP se jede i Classic TT, kde můžeme najít stejně slavná jména, jako na té „novodobé“ TT. Na pětistovce řádí třeba John McGuinness, na dvoutaktní pětistovce „nejrychlejší road racer“ Bruce Anstey a na dvanáctistovce Suzuki zase severoirský dravec Michael Dunlop.
Johan Fredriks o Hořicích
Hodně se mluvilo o tom, jak si zahraniční jezdci zvyknou na hořický okruh. Protože to asi nikdo jiný neudělá, tak jsem jednoho z nich vyzpovídal. Johan je v současné době druhý v pořadí IRRC superbike. Přijel k nám z Holandska a tohoto sympaťáka jste mohli potkat v depu na zadní cestě ke kapličce. Hořice byly pro něj velkou zkušeností a do IRRC prý patří.
Kamil Holán: První ochutnávka Mountain Course
Včera jsem se konečně dočkal a mohl se pustit do prvního měřeného tréninku na Manx GP. Motorky jsme měli obě připravený podle našeho nejlepšího vědomí a svědomí. Sobotní zrušení tréninků nás mrzelo, ale my jsme využili alespoň nedělního testování na motdromu v Jurby. I když motodrom je pro tenhle okruh dost nadnešený slovo. Trať je tu hrbolatá stejně jako na normálních cestách a sem tam najdete náznak obrubníků. Jinak si každý jezdí, jak chce.
Sobota na Ulster GP
V sobotu v Severním Irsku proběhl poslední závodní den Ulster Grand Prix, výborné závody však předčasně ukončilo špatné počasí. Auto článku: Jan Podlipný
Petr "Pedro" Homola a tým kamerydoakce.cz po IRRC v Hořicích
Do Hořic zavítal seriál IRRC poprvé a i přes ne příliš dobré zvěsti, že dorazí málo jezdců jsme se v pátek sešli na okruhu v docela hojném poštu a špičky jednotlivých tříd nechyběli. Pedro dostal stejně jako několik dalších jezdců tzv. divokou kartu, která mu umožňovala startovat do závodů šestistovek. Největším rozdílem pro tyto nestálé jezdce seriálu IRRC byl druhý nedělní závod, na který u nás nejsou závodnici zvyklí, ale podle ohlasů to nikomu nevadilo, naopak.
« Předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29 Další »