Články  |  Foto  |  Kalendář 
Startovní čísla pro Isle of Man TT + video
Blíží se nejslavnější road race světa. Isle of Man Tourist Trophy. Včera zveřejnil pořadatel startovní čísla špičky, která letos na TT pojede. V článku se dozvíte, jak to vzniká a kdo s jakým číslem pojede.

Většinou je to na závodech tak, že kdo jaké číslo na přihlášku napíše, tak s tím jede (když se nesejdou 2 stejná). Na TT tomu tak ale není. Jezdci dostanou číslo podle času v kvalifikaci. To kolikátý kdo bude v kvalifikaci Vám samozřejmě ještě nepovím. Pořadatel ale zveřejnil pořadí, v jakém budou jezdci startovat na letošní TT a tím i jejich čísla. Jedná se o prvních 15 jezdců – zjednodušeně řečeno favority závodu. Jezdci postupně do závodu startují v intervalu 10 vteřin právě podle startovního čísla. A letos vyjedou v tomto pořadí:

1. James Hillier – podle mě trochu překvapení, protože tento jezdec nikdy TT nevyhrál. Byl na Twinu jednou na podiu, ale na druhou stranu vloni co jel tak dokončil do 10. místa.

2. Cameron Donald – Australan, který už dokázal 2x vyhrát a 9x zajet podium. Určitě velký favorit.

3. John McGuinness – Druhý neúspěšnější jezdce všech dob. Všichni očekávají, jestli je mu povede získat 20té vítězství na TT. S troujkou nestartuje poprvé.

4.  Guy Martin – Nejznámější čekatel na vítězství vůbec.

5. Bruce Anstey – Další velmi úspěšný závodník, který vloni uchvátil drtivým finišem skoro v každém závodě. Celkem 9x TT wins a 24x podium.

6. Michael Dunlop – Populární severní Ir, který je pokračovatelem známe road ratingové rodiny Dunlopů. Je nejmladším vítězem TT. Vyhrál už 3x a to je mu teprve od včera 24 let

7. Gary Johnson – Gary jde rok od roku dopředu a tak měl pozici v Top15 jistou

8. Michael Rutter – Starý Anglický harcovník, který se poslední dobou zaměřuje hodně na TT Zero. Je rekordmanem okruhu v Macau.

9. Dan Stewart – Loňská umístění v TOP10 mu zajistila být součástí tohoto výběru.

10. Conor Cummins – Podle mě trochu černý kůň. Má na to vyhrát, ale poslední roky ho brzdila zranění. Navíc je to místní borec, takže okruh velmi dobře zná (ale kdo z TOP15 ho nezná? J )

11.  William Dunlop – Starší bratr Michaela. Pojede už trochu zezadu, ale určitě není dobré ho podceňovat. Jeho road racingové úspěchy mluví za vše (např. 2x TT podium) a letos pojede zdá se v dobrém týmu.

12.  Dan Kneen – Další místní a velmi mladý borec, který určitě ještě nedosáhl svého maxima, ale chuť bude veliká.

13. Steve Mercer – Musím se přiznat, že je to pro mě neznámé jméno a rád se dozvím v komentářích, o koho jde.

14.  Dean Harrison – Vloni 9. Místo v TT Superbike. Podle mě ale nepatří k favoritům na bednu.

15.   Ian Lougher – Další starý harcovník, který pořád umí a dokáže o 15 let mladší slušně vodit. Je mu 49 let! Už 9x TT vyhrál a poprvé v roce 1990 ještě na 350ccm!!!

?? – Michal „Indi“ Dokoupil – Letos budeme mít na TT opět domácího zástupce. Bude patřit k těm, kteří získají číslo z kvalifikace. Vloni to byla 33 a letos by to mohlo být ještě lepší. Indi pojede letos údajně na lepším stoji a přes zimu hodně maká. Tak snad to na TT pomůže. Taková 23 na startu by byla určitě velká stylovka.

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz