Články  |  Foto  |  Kalendář 
IRRC ve druhé polovině – pořadí před Hořicemi
IRRC má za sebou čtyři závody ze šesti. Pořadí je vyrovnané jako nikdy předtím a o titul to ještě bude tuhý boj. Hořice sice nerozhodnou, ale hodně napovědí. Je to stěžejní závod letošního ročníku.

Šampionát a jeho stálý jezdci mají za sebou čtyři podniky. Holandské Hengelo, kde si papírově jistou cestu za titulem před domácími fanoušky na šestistovce zamotal Joey den Besten. Finskou Imatru, kde váleli hlavně jezdci na divokou kartu a pro změnu si tam cestu za titulem zkomplikoval Sebastien Le Grelle. Pokračovalo se o 14 dní později v belgickém Chimay, ke kterému IRRC patří už léta. Tam jezdce opět potrápilo počasí a některé závody byly jako ruleta. Hodně si tma třeba polepšil na šestistovce Francouz Bian. Zatím poslední podnik se jel u německého města Schleiz na okruhu, kde se jezdí i IDM. I tam si se závody trochu pohrálo počasí a bodově si logicky polepšili hlavně domácí borci.

IRRC letos jede i šest českých zástupců a pokud to shrneme, tak se jim daří velmi dobře.

Superbike

1. Sebastien Le Grelle (BEL) – 181 bodů
Sebastien trochu zaváhal v Imatře, kde byl potrestán za ulitý start a drobně chyboval i ve Schleizu. Nemá takový náskok, jak se čekalo, ale pořád si myslím, že by to na titul za normálních okolností mělo stačit. Stačí mu teď jezdit třetí místa a to pro jezdce takového formátu nebude velký problém.

2. Didier Grams (GER) - 140 bodů
Didier je blízko dalšímu titulu, což v posledních dvou ročnících nebývalo zvykem. Pořád mu ale chybí hodně bodů, a pokud neudělá belgický soupeř zásadní chybu, tak to bude mít hodně těžké.

3. Marek Červený (CZE) – 137 bodů
Mára jede první sezónu na litru a vede si skvěle. Na titul nepomýšlí ani on sám, ale i třetí místo by bylo v první sezóně skvělým úspěchem. Druhé místo je ale na dosah a po Hořicích to bude možná jinak.

4. Ermo Kostamo (FIN) – 92 bodů
Erno už výrazně na první trojku ztrácí ale je úplným nováčkem na tratích IRRC kromě domácí Imatry, takže je to skvělý výkon a nedivil bych se, kdyby příští rok bojoval o první trojku.

5. Johan Fredriks (NEL) – 79 bodů
Johan byl zvyklý bojovat o přední příčky ale přestup na Kawasaki mu příliš nesvědčí a teď bude mít co dělat, aby se udržel v první pětce. Hořice umí hodně soupeřů lépe.

6. Lucas Maurer (CHE) – 72 bodů
Lucas se jako nováček také drží skvěle a teď přijdou jeho oblíbené Hořice, kde opravdu umí a kde patří k nejrychlejším nováčkům historie.

7. Petr Bičiště (CZE) – 70 bodů
Druhým nejlepším českým jezdcem je aktuálně Petr Bičiště, který bodově skoro dohnal Lucase Maurera a doma v Hořicích by se mohl dostat před něj.

11. Kamil Holán (CZE) – 36 bodů
Kamil se i přes nepovedený Schleiz dostal o příčku výš a je velmi těsně v první desítce. Doma v Hořicích by se ale mohl posunout hodně nahoru. I kdyby ale oba závody vyhrál (což bude nesmírně těžké), tak to lepší jak TOP6 nebude.

13. Pavel Tomeček (CZE) – 29 bodů
Pavel si také polepšil o jedno místo a na první desítku ztrácí jen sedm bodů. V Hořicích by měl stabilně jet v první desítce a to by mohlo znamenat posun tabulkou.

18. Aleš Nechvátal (CZE) – 11 bodů
Alda vynechal už druhý víkend IRRC kvůli zdravotním problémům a z konce druhé desítky se bude nahoru škrábat těžko.

21. Josef Lukšík (CZE) – 5 bodů
Plzeňský závodník zvládl dobře druhý závod na Schleizu a připsal si tak další cenné body.

Supersport

1. Thomas Walther (GER) – 151 bodů
Thomas využil domácí okruh na 100% a jde poprvé v historii do vedení IRRC. V Hořicích ale není tak silný a náskok je jen tenký.

2. Joey den Besten (NED) – 148 bodů
Joey udělal, co mohl, ale 10 bodů prostě ztratil a bude muset svého německého soupeře porazit hlavně u nás v Hořicích, protože ve Frohburgu bude Thomas opět velmi silný.

3. Pierre Yves Bian (FRA) – 128 bodů
Francouzský rychlík teď celkem ztratil a vypadá to, že může jen čekat na chybu soupeřů. Na druhou stranu umí jak Hořice, tak Frohburg a ještě bych ho úplně neodepisoval. Na titul bych si u něj ale osobně nevsadil.

4. Christian Schmitz (GER) – 79 bodů
Německý závodník nedokončil poslední závod a tím se připravil o šanci dostat se mezi první tři. Navíc si teď bude muset hodně hlídat čtvrté místo, protože za ním je dvojice Holán a Rotter a ty mají Hořice v malíku.

5. Kamil Holán (CZE) – 69 bodů
Pro Kamila je první trojka už mimo realitu. O čtvrté místo to ale bude ještě velmi zajímavé a český závodník má na to vyhrát v Hořicích dva závodů a připsat 50 bodů.

15. Vladimír Šnajdr (CZE) – 21 bodů
Vldouš se zuby nehty drží v první patnáctce. Na posledním víkendu připsal 3 body a doma v Hořicích by si také mohl polepšit.

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz