Články  |  Foto  |  Kalendář 
IRRC supersport - pořadí po polovině sezóny
Šampionát IRRC se srpnovým závodem na německém okruhu Schleizer Dreieck dostane do druhé poloviny. Už ta první byla ale nezvykle dramatická a vypadá to na hodně vyrovnaný ročník. Ve třídě supersport dělí první tři jezdce jen sedm bodů a v pořadí najdeme i dva české zástupce.

IRRC Supersport
Šestistovky přišly o svého mistra a vypadalo to na celkem nudný ročník. Vůbec tomu tak ale není a dle mého je to nejhezčí boj o titul od roku 2014. Máme hned tři jezdce, kteří mají teď prakticky vyrovnané šance. Navíc k tomu vídáme v této třídě dva naše zástupce, kterým se navíc celkem daří.

1. Joey den Besten (NED) – 108 bodů
Že bude loňský a předloňský vicemistr první v polovině sezóny se dalo čekat. Myslel jsem si ale, že bude mít náskok nějakých třicet bodů a třeba už u nás v Hořicích rozhodne o titulu. Není tomu tak. Joey zaváhal doma v Hengelu a od té doby dohání.


2. Pierre Yves Bian (FRA) – 106 bodů
Sympatický Francouz je v IRRC teprve druhým rokem a už vloni na sebe upozornil skvělými výsledky. Letos už jede o titul. Jezdí velmi stabilně a až na jedno zaváhání v Imatře i velmi rychle. Schleiz pro něj není úplně výhodný, ale Hořice mu jdou skvěle a ve Frohburgu byl vloni také rychlý.


3. Thomas Walther (GER) – 102 bodů
Thomas je také druhým rokem v IRRC a také má velkou šanci na titul. Jede totiž velmi stabilně a i když zatím nevyhrál jediný závod, ztrácí minimum na první místo. Navíc teď pojede doma ve Schleizu a nepochybuji, že tam vyhraje oba závody. Silný bude i ve Frohburgu. V Hořicích ale nikdy nejel a to ho možná bude stát titul.


4. Christian Schmitz (GER) – 71 bodů
Mladý německý závodník zdánlivě ztrácí hodně na vedoucí jezdce, ale i tak je to fenomenální úspěch. Před pár lety jezdil v Hořicích na dvoutaktním SPéčku a dnes patří k nejlepším ve své třídě v IRRC. Skvělý progres. Navíc teď ho čekají tři okruhy, které velmi dobře zná. Takže když někdo ze soupeřů zaváhá, může klidně být do třetího místa.


5. Kamil Holán (CZE) – 51 bodů
Kamil ztrácí na TOP3 už hodně, ale i tak je páté místo velmi slušným výsledkem. Schleiz nikdy nejel, takže se nějaký průlom do pořadí moc čekat nedá, ale pak přijdou Hořice a tam může Kamil klidně získat 50 bodů za dvě vítězství a všechno bude jinak. Dle mého je TOP3 už bez šance, ale stát se může cokoliv.


15. Vladimír Šnajdr (CZE) – 18 bodů
Vláďa chyběl v úvodním Hengelu, ale pak už dokončil všechny závody a tři z toho na bodech. Že bude na takové pozici po polovině IRRC, asi čekal málo kdo. Udržet to nebude snadné, ale na druhou stranu Schleiz si zkusil při IDM, v Hořicích je doma a Frohburg už také zná.

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz