Články  |  Foto  |  Kalendář 
Duben 2017 - Co nás čeká na přírodních tratích?
Letos bych rád rekapituloval, co fanoušky čeká v následujícím měsíci, protože mi je jasné, že ne každý má kalendář v hlavě po celý rok. Budu rád, když vám to bude stát za sdílení mezi své přítele. Každý další divák, který na závody dorazí je pro nás všechny přínos.

V dubnu to všechno začíná na všech frontách. Řada jezdců má za sebou první testy v teplých krajích a ti co na to nemají finance a čas, vyjedou někde na drom právě v dubnu u nás.

Domácí závody
Doma nás čeká jen jeden závod. Jde o Jarní cenu Brna, který se jede na Masarykově okruhu. Není to tedy road racingový závod, ale bodováním patří do šampionátu organizace CAMS. Představí se všechny třídy. Tedy z veteránů 175, 250, 350, 500 a 750. K tomu uvidíme všechny moderní třídy od 125 po litrové superbiky. K tomu uvidíme po dlouhých letech u nás závod novodobých sidecarů.

Až budou finální startovky, tak se můžete těšit na více podrobností.
21.4. – 23.4.        Jarní cena Brna (foto: 201420152016)

Zahraniční závody
Sezóna začne také na Britských ostrovech. První závody se tam pojede v Tandragee. Na tomto závodě by se měla představit naše dvojice Michal Dokoupil a Veronika Hankocyová. Není to závod té nejvyšší úrovně, ale jde o velmi pěknou trať. Představí se tam třeba i Guy Martin, který se na přírodní okruhy vrací. Irská road racingová špička nebude určitě chybět.
21.4. - 22.4.        Tandragee 100 (NIR)       

Prakticky ve stejném termínu se pojede na populární trati v anglickém Scarborough, kde se také představí řada špičkových jezdců.
22.4. - 23.4.        Scarborough (ENG)

Značná část road racingové špičky se také sejde na závodě Cookstown 100 v Severním Irsku.  I tam se představí Michal Dokoupil a Veronika Hankocyová. Hlavní tahákem je stejně jako v Tandragee návrat Guy Martina na tuto trať.
28.4. - 29.4.        Cookstown 100 (NIR)

V dubnu toho tedy není zatím mnoho, ale květen bude letos obzvlášť našlapaný.

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz