Články  |  Foto  |  Kalendář 
Tréninkovou sobotu v Těrlicku ovlivnil déšť
Deštivé odpoledne pořádně zamotalo kvalifikaci v Těrlicku. Zítra to bude rozhodně stát za to, protože rošty v některých třídách jsou navzdory papírovým předpokladům poskládané hodně zajímavě. Jezdci stihli první tréninky za chladného počasí, ale na suché trati. Odpoledne už to bylo horší a tak se ve většině tříd počítaly jako ty lepší časy z prvních tréninků.

Klasik
Klasiků se sešlo tak málo, že po spojení pěti tříd nezaplní ani rošt. Nejrychlejším časem se na zítra kvalifikoval Marek Stibor na 750, skoro třináct vteřin za ním pak zajel čas Johann Furbock na motorce stejného objemu a první řadu doplní Roman Procházka na dvoutaktní 350.

Twin + 400 SSP
Twiny a čtyřstovky měly divokou kvalifikaci. První část jim byla zkrácena kvůli oleji na trati a ve druhé už pršelo. Celkem jasně si pro pole position dojel Michal Dokoupil, který o víc než čtyři vteřiny porazil Davida Hanzalíka a o další skoro dvě Vladimíra Šnajdra. Pak už je to ale velmi vyrovnané a ve dvou vteřinách je tam šest jezdců. Bitva o stupně vítězů bude ještě zajímavá. Na třináctém místě roštu bude nejrychlejší čtyřstovka s Tomášem Heimerlem v sedle.

Supersport
Nečekané překvapení se zrodilo ve třídě šestistovek. První v kvalifikaci totiž nebyl letos poprvé Marek Červený, ale Horst Saiger. Nicméně Mára nezaostává o moc a zítra se o první místo určitě popere. Za touto dvojicí je velká mezera a za ní nováček na Těrlickém okruhu – Kevin de Frenne. Druhá řada bude startovat ve složení Hanzalík, Brandtner a Sedlák. Zejména páté místo Karla Brandtnera je v této konkurenci příjemným překvapením.

125 SP
Spéček se sešlo jen velmi málo a kvalifikace má překvapivého vítěze Pavla Fojtíka, kterého do první řady doprovodí Eduard Werner a Michal Šlezar.

Superbike
V královské třídě podle očekávání nejrychlejší kolo zajel Horst Saiger, který, podle zatím zajetých časů, bude zítra marně hledat konkurenta. Skvělou první kvalifikaci na litrové motorce zajel druhý Marek Červený, který za sebou o vteřinu nechal i Didiera Gramse. Na čtvrté místo startovního roštu se postaví Aleš Nechvátal, na páté Lukas Maurer a až na šesté Kamil Holán. No až. Kamil nejel na rozdíl od konkurentů v Těrlicku 5 let a jedna kvalifikace na suchu je přeci jen málo, aby to dohnal. Možná trochu překvapením je až sedmé místo Petra Bičištěho.

125 GP + 250 SP + 250 GP + Supermono
Na tento start jsem celkem zvědavý, protože jestli budou třídy startovat ve vlnách, tak to bude pěkná mela. První jsou na roštu supermona, kde získal pole position Karel Kalina. Na 250 jel podle očekávání nejrychleji Anders Blacha a na 125 GP o parník Chistopher Eder.

Zítra Těrlicko čeká zejména zajímavý závod šestistovek, bitva o bednu v twinech a ani královská třída určitě nebude nudná. Mělo by být i lepší počasí, než dnes.

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz