Články  |  Foto  |  Kalendář 
Favorité pro závod v Těrlicku
Už nějaký ten den je zveřejněná startovní listina pro Těrlicko a včera, tedy na poslední chvíli přibyl další z favoritů. Závod, který se dá z našich jako jeden ze dvou považovat alespoň v hlavních třídách opravdu za mezinárodní, ani letos fanoušky nezklame. Uvidíte jezdce, kteří letos uspěli na TT na ostrově Man, ale třeba i kvalitní jezdce z IRRC.

Superbike
Poslední dobou je královská třída u nás opravdu dobře obsazena a v Těrlicku tomu nebude jinak. Jestli má na něco smysl jet na sever Moravy, tak právě na „big bikes“. Kandidátů na vítězství je celá řada, byť i tato třída je logicky oslabena o jezdce. Kteří dají o víkendu prioritu závodu v Mostě.

Horst Saiger
Pravidelný účastník a několikanásobný vítěz na Těrlickém okruhu letos předvedl velmi vydařenou TT na Manu a pro mě je to favorit číslo jedna.

Didier Grams
Další z jezdců, který už v Těrlicku dokázal uspět, čerstvý rekordman z Hořic a stálice šampionátu IRRC. Didi bude mít k dispozici bezesporu velmi dobrou techniku a výkon/rychlost se na rovinatém Těrlickém okruhu sakra hodí.

Marek Červený
Mára pojede první závod na BMW a testy v Brně naznačili, že i na litru bude rychlý. Jestli dokáže vyhrát hned první závod nevím, ale vepředu ho určitě uvidíme.

Kamil Holán
Má za sebou strasti pnou TT na ostrově Man, kde i na starší technice dokázal v této třídě zajet velmi dobře. Výkon by mu mohl v Těrlicku chybět, ale na druhou stranu Kamil je velmi dobrý road racer a o přední příčky se určitě prát bude.

Petr Bičiště
Momentálně čtvrtý nejrychlejší jezdec hořické historie a průběžně osmý jezdec IRRC v této třídě možná není úplně horkým kandidátem na první místo, ale vzhledem k jeho letošní formě a technice, kterou má k dispozici by bedna mohla v neděli nést právě Kimuru.

Aleš Nechvátal
Alda se pořád dostává po loňské nehodě do tempa a asi největším favoritům na vítězství taky úplně nepatří, ale na druhou stranu je to za poslední roky nejlepší z našich na tomto okruhu a podceňovat ho nemůžeme. Kdyby se objevil na bedně, tak bych se vůbec nedivil.

Supersport
V šestistovkách to sice taková sláva není, ale je to závod, který bude mít dle mého názoru o něco lepší obsazení, než měl ten v Hořicích.

Marek Červený
Favorit číslo jedna bez diskuse. Marek nemá poslední dobou u nás konkurenci, a pokud se nepokazí technika, tak bych se hodně divil, kdyby nebyl první v neděli právě on.

Horst Saiger
Jestli někdo může v Těrlicku letos porazit Marka Červeného tak právě Horst Saiger. Šestistovka sice není jeho parádní třída, ale jezdec je to bezesporu velmi kvalitní a Těrlický okruh dobře zná.

Kevin De Freene
Pro vás možná neznámé jméno, ale věřte, že Kevin patří k širší špičce IRRC (vloni byl celkově čtvrtý) a byť v Těrlicku nikdy nebyl, tak věřím, že závodník jeho kvalit se o bednu popere. Kevin je letos v IRRC zatím sedmý, ale to hlavně kvůli nepovedenému prvnímu závodu.

Anders Blacha
Dánský závodník je podobný případ jako Kevin. Delší dobu patří k širší špičce IRRC. Letos je celkově osmý a do boje o bednu by klidně zasáhnout mohl.

Stefan Schörgendorfer
Rakouský závodník, který letos naskočil do IRRC jako stálý jezdec a na posledním závodě v Oss si nevedl vůbec špatně. Víc bodů z Oss si vezlo jen 5 jezdců. Na vítězství to asi nebude, ale rychlá trať by mu mohla sedět.

David Hanzalík
Slovenský závodník předvedl na dvou posledních závodech v Kopčanech a v Radvanicích kvalitní výkon v kvalifikaci, ale ani jeden závod nedokončil a v úspěch tak kvalifikační čas nepřetavil. Třeba se to v Těrlicku konečně povede.

Richard Sedlák
Riči spadl o víkendu v Radvanicích a dává motorku dohromady. V Těrlicku ale umí a i on by mohl sahat po bedně, pokud to všechno stihne.

Miroslav Sloboda
Další slovenský závodník poslední dobou předvádí stabilní výkony, o víkendu byl třetí v Radvanicích a i v Těrlicku by mohl podobný úspěch zopakovat.

Favoritů na vítězství prostě tolik není, ale na bednu může vystoupit celá řada jezdců. Na startovce je i Kamil Holán, který ale podle posledních zpráv šestistovku nepřiveze.

Twin + 400 SSP
Včera oznámil svůj start nečekaně Michal Dokoupil a tím se samozřejmě stal hlavním favoritem na vítězství. Tímto se ze závodů twinů stává tak nějak závod o druhé místo a o něj by se mohl poprat třeba Dan Vysloužil, jehož výkonná Ducati bude na dlouhých Těrlických rovinkách výhodou. Na start by se měl postavit i čerství vítěz z Radvanic David Hanzalík, nebo čerství MČR v konkurenčním šampionátu Vladimír Šnajdr. Rychle poslední dobou jezdí i Honza Markalous, ale rád závody nedokončuje.

S twiny pojede i slabší třída čtyřválcových čtyřstovek, kterých by se mělo představit deset.

125 SP
Spéček není na startovní listině tolik jak v Radvanicích, ale i tak by měla být účast slušná. Mezi hlavní favority patří otec a syn Sedlové, Lukáš Fikker, Marek Zima, ale i Eduard Verner, který uspěl v Radvanicích.

125GP + 250 (SP+GP) + Supermono
Ano všechny tyto třídy pojedou pohromadě, z čehož jezdci asi nebudou nadšení. 125 GP jsou dost oslabené kvůli souběhu se závodem Alpe Adria v Mostě. Z tradičních favoritů se představí vlastně jen Rakušan Eder. Mezi 250 je zajímavá účast Anderse Blachy. Který vytáhne letité GP, které už tak často na přírodě nevidíme. Mezi jednoválcovými supermony by mohl udávat tempo Daniel Zornweg z Německa, nebo Karel Kalina.

Klasik
Přihlásila se i řada klasiků ve třídách 175, 250, 350, 500 a 750. Žádné extra jméno, které bychom z našich okruhů neznali, ale neuvidíme. Ono celkově ten počet klasiků dovoluje je takto spojit do jedné jízdy. Ale není divu – Těrlický okruh není pro klasiky, hlavně pro ty s menším objemem motoru, to pravé.

Kompletní startovní listiny

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz