Články  |  Shop  |  Foto  |  Kalendář 
Divoké karty pro IRRC Hořice 2015
Tím že už známe startovní listiny pro IRRC v Hořicích také víme, kdo pojede na divokou kartu. A protože na divokou kartu jede hodně jezdců, kteří určitě zamíchají pořadím, tak si je postupně představíme a také vysvětlíme, jak divoké karty v tomto šampionátu fungují.

Divoká karta – peníze ano, ale body ne

Je to celkem jednoduché. Zaplatíte 250e za víkend a pokud pořadatel svolí, tak jedete. Tím že nejste stálým jezdcem šampionátu, tak na rozdíl třeba od MS neberete body. I když vyhrajete, získáte price money, ale body nikoliv. To znamená, že i jezdec který dojede osmnáctý, může bodovat, pokud bude před sebou mít minimálně tři jezdce na divokou kartu. Mimo jiné to také může znamenat, že stálý jezdec se nemusí pouštět do riskantního souboje s jezdcem na divokou kartu, protože z hlediska souboje o celkové pořadí v šampionátu to nemá význam. To je třeba příklad loňského souboje Marka Červeného (stálý jezdec) a Michala Dokoupila (divoká karta). Markovi navíc půjde letos o titul, takže v případném souboji nebude jistě riskovat přespříliš.

Stálí jezdci bodují klasicky jako v MS. Tedy do patnáctého místa s tím že první bere 25 bodů, druhý 20  atd..

Divoké karty pro třídu Supersport

#2 Petr Homola
Jezdec, který v posledním závodě v květnu dojel na svém Triumphu sedmý. Bohužel podle posledních zpráv nepojede…

#23 Michal Dokoupil
Špičkový český jezdec ve třídě supersport. Letos 3x bronze replica na Isle of Man TT, 2. místo v Radvanicích a Těrlicku.  Zároveň jeden z mála jezdců kteří na 600 umí Hořice pod 2:20.

#25 Michal Vecko
D
alší velmi rychlý český jezdec který může výrazně zamíchat pořadím v první desítce. Michal umí Hořice kolem 2:25 a letos už stihl deváté místo v Hořicích, druhé v Kopčanech, páté v Radvanicích a čtvrté v Těrlicku.

#27 Jiří Petrla
Tradiční účastník českých road racingových závodů. V květnu zajel v kvalifikaci kolo za 2:28 a v závodě dojel sedmnáctý.  V Kopčanech a v Těrlicku se vešel do první desítky.

#66 Max Gaube
Max jel v květnu také 300 ZGH a nevedl si špatně. Tento německý jezdec se kvalifikoval časem 2:31 a v závodě dojel na slušném čtrnáctém místě.

#70 Karel Brandtner
Karel přezdívaný Chupaa má letos asi nejlepší sezónu od té doby, co se dal na road racing. V Hořicích byl osmnáctý, v Radvanicích jedenáctý, v Kopčanech devátý a v Těrlicku to vypadalo na další slušný výkon. Jeho motor byl ale proti. Doufejme, že sežene do Hořic nový…

#174 Kamil Holán
Kamil si krom superbiků dá i supersporty na divokou kartu. Letos na šestce u nás moc nejezdil. Vlastně jen v Hořicích, kde z toho bylo čtvrté místo. Na lsle of Man TT získal 4 repliky a z toho jednu právě na šestistovce.

#196 Richard Sedlák
Riči je další známá postavička našeho road racingu a další jezdec který by mohl promluvit do první desítky. Letos byl v Hořicích osmý, v Radvanicích čtvrtý, v Kopčanech čtvrtý a v Těrlicku pátý. Také slušná bilance. Navíc vloni ukázal, že kola pod 2:25 umí. A to bude zhruba limit první desítky.

#326 Erwan Bannwart
Erwan jezdí na 600 a na side závody do vrchu.

#453 Miroslav Sloboda
Miro jezdí naše přírodňáky zhruba 2 roky a postupně se zlepšuje. Ani v Hořicích určitě nebude nijak pozadu. 

Divoké karty pro třídu Superbike

#8 Julian Neumann
Julian jezdí převážně na naháči Kawasaki Z800. Letos jel třeba v přístavu v Bremerhavenu. Více se mi o něm nepodařilo zjistit. Každopádně by to neměl být nikdo, kdo by zasáhl do TOP10.

#35 Istvan Bezzegh
Další pro mě neznámé jméno.

#40 Stefan Holz
Štefana známe velmi dobře. V Hořicích nejednou vyhrál a i když už není nejmladší a navíc je lehce handicapován, tak pořád válí. Není pro něj problém zajet čas kolem 2:28 a klidně by mohl do první desítky nakouknout.

#67 Tomáš Mysliveček
Myslivce také netřeba představovat. Je v Hořicích skoro doma a na trati už nějakou tu stovku koleček nakroužil. Vloni se mu povedlo zajet kolo za 2.22.587 a to by mělo na první desítku stačit i letos. Letos jel zatím jen v Hořicích 300 ZGH a bylo z toho šesté místo. Na IRRC bude ale konkurence v litrech o něco lepší.

#69 Daniel Schmidt
Daniel naposledy po
měřil síly s našimi jezdci vloni ve Frohburgu. Dojel zhruba nastejno s Tomášem Myslivečkem. Jestli mám dobré informace, v Hořicích nikdy nejel.

#75 Jan Mysliveček
Druhý Mysliveček ve startovce také Hořice dobře zná. Vloni si dal nejlepší kolo za 2:29 a to na první desítku určitě stačit nebude.

#119 Jean Pierre Polet
Pro mě neznámý francouzský jezdec.

#175 Vladimír Šnajdr
Vldouš si letos zkusil na twinu krom našich okruhů i IRRC okruhy v Belgii a velmi se mu dařilo. Na litru jel ale letos jen Hořice. Bude mít půjčenou Ducati 1098 od Pavla Štolby a pojede za tým Womack stejně jako stálý jezdec IRRC Josef Lukšík. Vloni zvládl na superbikové KTM Hořice za 2:33.

#280 Denny Rahmig
Denny jezdí na postarší Ducati a představil se vloni ve Frohburgu. Nepodařilo se mu dostat do první dvacítky, takže ani v Hořicích neočekávám zázraky.

#437 Cedric Comazzi
Tento švýcarský jezdec okusil Hořice už v květnu. KTM sice není úplně to pravé náčiní pro rychlý čas v Hořicích ale po kvalifikaci za 2:40 dokázal Cedric zlepšit v závodě osobák na 2:34. Každopádně na čele ho asi neuvidíme.

#449 Leoš Hlaváček
Leoše přezdívaného Magda netřeba představovat. Vloni vyhrál Dymokury, v Hořicích to taky umí a jeho osobák pod 2:20 to jasně dokazuje. S Magdou musí jezdci první desítky počítat.

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz