Články  |  Foto  |  Kalendář 
Česká TT Hořice – startovní listiny klasiků
AMK Hořice zveřejnil na svém webu startovní listiny klasiků a ty rozhodně nejsou prázdné. U nás je už trochu zvykem, že v některý třídách klasiků jede jen pár jezdců, ale v Hořicích tomu tak rozhodně nebude. Tato náročná trať s velkou tradicí i letos přiláká spoustu jezdců a hlavně zajímavých strojů.

Ne že bych byl nějaký odborník na klasiky. Já vlastně mám občas u trati problém poznat co to vlastně je a 250 od 350 poznám jenom podle barevné tabulky, ale při pohledu do statovek vidím určitě několik jmen a strojů, na které si u trati určitě počkám.

Do 175 ccm
V nejmenší kubatuře se přihlásilo 19 strojů. Určitě mě bude zajímat výkon Karla Kaliny, Jaromíra Tázlera, nebo Ingo Graemera. Ze stojů rád uvidím Hondu CB 175 z roku 1968, kterou jsem do teď asi nikde neviděl. Vždy jsou zajímavé i dvoutaktní Benelli 125.

Do 250 ccm
Tato třída má velmi zajímavé obsazení. Opět 19 strojů, jezdci ze 3 zemí a hlavně stoje devíti značek. Zajímat mě budou Italové na Motnesse a Ducati. Mezi favority bude ale patřit trojice jezdců Bělič, Bango, Slanec na Yamahách.

Do 350 ccm
Tady je skoro plno. 27 přihlášených, jezdci z 6 zemí a stoje 9 značek. K vidění budou stroje Aermacchi,  Norton, Ducati, Honda a další. A to se na našich přirodňácích nesejde často. Jasným favoritem bude Vítězslav Hatan na Yamaze.

Do 500 ccm
Tentokrát 22 strojů. Převažují Hondy, ale objeví se i nějaká ta Ducati, Jawa, nebo Eso. Určitě mě bude zajímat souboj vicemistra světa Blattera a loňského vítěze De Donckera.  V této třídě pojede i jeden chorvatský jezdec, a to v Hořicích nebývá zase tak časté.

Do 750 ccm               
Sedmpade bývá vždy nejméně. V Těrlicku jela třeba jen jedna. V Hořicích jich má být na startu 9 a pojedou společně s půllitry. Je to zároveň jediná třída, kde je víc zahraničních jezdců, než domácích. Pojedou 4 Češi, 3 Slovinci a 2 Němci. Favorita si netroufnu odhadovat, ale rád se podívám na stroje Triton a Rickman, protože vůbec nevím o co jde J. No a závodit Laverdu u nás člověk taky nevidí na každých závodech.

Sidecar
Jestli vás klasici moc neberou, tak veteránské sajdy si ani tak nenechte ujít. V Hořicích je to totiž pořádná šílenost. Navíc se letos přihlásilo celkem hodně posádek. Konkrétně pak 23. Favority nemá moc cenu řešit, protože se stejně jede na pravidelnost. Uvidíte ale celou plejádu zajímavých strojů. Skoro každá sajda je originál.

Tak to máme klasiky. Více očekávané jsou startovky pro IRRC. Dá se očekávat, že bude i dost českých jezdců na divokou kartu. Mám ale bohužel i informace o tom, že několik favoritů do Hořic opět nedorazí. O tom ale už brzy v dalším článku.

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz